Herbatka dla dzieci

Jaka jest najlepsza herbatka dla niemowlaka?

Nawodnienie dziecka

Nie da się ukryć, że rodzice powinni dbać o odpowiednie nawodnienie swojego dziecka i to już od pierwszych dni jego życia. Napoje, które dziecko może pić, to mleko matki, modyfikowane mleko, woda niskomineralizowana mineralna oraz soczki, ale po ukończeniu szóstego miesiąca życia. Niemowlak w żadnym wypadku nie może pić czarnej, zwykłej herbaty. Istnieją jednak herbatki, które przyrządzać dziecku jak najbardziej można. Jaka to herbatka dla dzieci? O tym już za chwilę.

Rodzice muszą zwracać uwagę na to, co pije dziecko. Napoje dobrane odpowiednio mają wpływać korzystnie na organizm dziecka. Zły wybór może ze sobą nieść dosyć poważne konsekwencje. Wybierając dla dzieci napoje musimy zwracać uwagę głównie na ich skład. Od razu odrzucamy wszelkie napoje z konserwantami, dużą ilością cukru czy też barwnikami.

Jakie herbatki są polecane?

Jeśli chodzi o niemowlaki, to uważać trzeba jeszcze bardziej. Od razu można na początku zrezygnować ze zwykłej herbaty czarnej. Dzieci nie powinny pić jej z uwagi na samą zawartość teiny. Herbata czarna zmniejsza znaczne przyswajanie niektórych substancji, co doprowadzić może do anemii. W pierwszych miesiącach życia naszego dziecka postawić warto na herbatki ziołowe oraz owocowe, które są przeznaczone specjalne dla dzieci. Możemy je kupić chociażby w aptece. A jakie herbatki oraz ziołowe napary przygotować można dla niemowlaka?

Poleca się na pewno herbatkę z włoskiego kopru. Koper włoski ma masę leczniczych właściwości. Herbatka ta polecana jest chociażby na wzdęcia czy też na kolkę. Kolejną polecaną herbatką jest herbatka z rumianku. Rumianek działa rozkurczowo. Dlatego właśnie  herbatki rumiankowe pomagają na walkę z zaparciami, wzdęciami czy też bólem brzucha. Jeśli dziecko cierpi na zaparcia, to wybierzmy herbatkę miętowa. Z kolei na gorączkę najlepsza jest herbatka malinowa. Jeśli chodzi o gorączkę, to także herbatka lipowa świetnie się nadaje. Gdy wybierzemy herbatkę z melisy, to możemy liczyć, że pomoże nam przy uspokojeniu dziecka czy też przy kolce. Przy biegunce z kolei sprawdzi się idealnie napar z liści orzecha włoskiego.

Od kiedy podawać dzieciom herbatki?

W zasadzie to tylko od rodziców zależy to, co ich dzieci jedzą oraz piją. Dieta odpowiednia oraz nawodnienie maluszków jest niezmiernie bardzo ważne oraz niezbędne do rozwoju prawidłowego dzieci. Niektóre substancje, które zostały zawarte w napojach oraz pokarmach są niebezpieczne dla zdrowia naszych niemowlaków. Są to barwniki różnego rodzaju czy też konserwanty, a do tego także cukier, który zaburzać może apetyt dzieci, a co najgorsze prowadzić do otyłości.

Water obraz autorstwa teksomolika - www.freepik.com